TEATER
2014-: FORESTILLINGSLEDER på
verdensturnéen med forestillingen
"THE TIGER LILLIES PERFORM HAMLET"
Teater Republique
Instruktion & Scenografi: Martin Tulinius
Forestillingen har turneret i følgende lande:
Mexico, Canada, Holland, Schweiz, Polen, Columbien, Australien, Argentina & Chile
2017: FORESTILLINGSLEDER på
"THE VAMPIRE REVOLUTION"
Teater S/H/Det Kongelige Teater/CORPUS
Instruktion: Christian Lollike/Tim Matiakis
Scenografi: Marie Chemnitz
2017: FORESTILLINGSLEDER & REKVISITØR på forestillingen
"MARIA & MOHAMMED"
Teater Grob
Instruktion: Daniel Wedel
Scenografi: Marie Chemnitz
2017: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
"TATI"
Det kongelige Teater/Eventministeriet
Instruktion: Rune David Grue
2017: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
"I AM ALSO SOMALIA"
Teater S/H
Instruktion: Ditte Maria Bjerg
Scenografi: Lisbeth Burian
2016: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
"KAHLO - THE CONCERT"
Teater Republique
Instruktion: Charlotte Engelkes
Scenografi: Karin Ørum
2016: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
"PANDA AFFÆREN"
Teater Grob
Instruktion: Anders Lundorph
Scenografi: MAAM - Marianne Nilsson & Anne Mette Drivsholm
2015: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
"CATERING"
Mammutteatret/Edison Teatret
Instruktion: Maria Kjærgaard-Sunesen,
Scenografi: Katrine Langkilde Gjerding
2015: REKVISITØR på forestillingen
"DIRTY DANCING"
Tivolis Koncertsal
Instruktion: Anders Albin
Scenografi: Paul Edwards
2014: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
”HOTEL NELSON”
Teater Grob
Instruktion: Per Scheel-Krüger,
Scenografi: MAAM - Marianne Nilsson & Anne Mette Drivsholm
2013: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
"PETER OG ELGEN"
Teater Grob
Instruktion: Louise Friedberg / Per Scheel-Krüger
Scenografi: Allan Frausing
2013: REKVISITØR på forestillingen
"REJSEN TIL GUD"
Teater Zebu
Instruktion: Marc van der Velden
2013: FORESTILLINGSLEDER OG REKVISITØR på
"MEKANISMEN"
Statens Scenekunstskole
Instruktion: Lene Skytt
Scenografi: Katrine L. Gjerding
2013: PROJEKTLEDER/PRODUKTIONSKOORDINATOR for
Musikalsk Iscenesættelse
Statens Scenekunstskole
Instruktion: Lene Skytt & Kasper Sejersen
2012: FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
”DNA”
Det Kongelige Teater, Skuespilhuset
Instruktion: Geir Svendsen
Scenografi: Martin Eriksson
2011: REKVISITØR OG FORESTILLINGSLEDER på forestillingen
"TILFÆLDET: WOYZECK"
Statens Scenekunstskole,
Instruktion: Kasper Sejersen
Scenografi: Maja Kall
2009: MEDISCENESÆTTER af forestillingen
"IWONA"
Krudttønden
Instruktør: Anna Sophie Gertz
2008: REGISSØRASSISTENT på forestillingen
"IN MEMORIAM"
Edison Teatret
Instruktion: Vibeke Bjelke
Scenografi: Carsten Kristensen
2008: REGISSØRASSISTENT på forestillingen
"DJÆVLENE"
Betty Nansen Teatret
Instruktion: Flemming Flindt/Peter Langdal
Scenografi: Maja Ravn
2007: REGISSØRASSISTENT på forestillingen
"LYST”
Edison Teatret
Instruktion: Erik Pold og Christian Lollike
Scenografi: Sigrid Bennike
2007: REGISSØRASSISTENT på forestillingen
"ET DRØMMESPIL”
Betty Nansen Teatret
Instruktion: Katrine Wiedemann
Scenografi: Maja Ravn